»Zagotovo lahko med oblike medvrstniškega nasilja na spletu uvrstimo še posmehljive komentarje, izključevanje iz spletnih skupin, deljenje zasebnih sporočil, slik ali posnetkov brez soglasja ter ‘všečkanje’ sovražnih komentarjev.«
»Glede bolj tradicionalnih oblik medvrstniškega nasilja, če se lahko tako izrazim, se strinjamo, da niti ne naraščajo, gre bolj za to, da se o njih več poroča. Vsekakor pa je v porastu spletno nasilje, sovražni govor, pa nesočutni govor v najširšem pomenu besede. Na spletu je to gotovo velik problem in narašča.«
»Medvrstniško nasilje je lahko fizično (pretepanje, brcanje ipd.) ali psihično, (socialna osamitev, izdaja zaupnih informacij, širjenje škodljivih in lažnih govoric, poniževanje), lahko pa ima tudi druge oblike, ki niso nujno protipravna dejanja.«
»Snemanje tega dogajanja je še en dokaz, da gre za neobčutljivo družbo, neobčutljive mlade, ki se jim zdi to normalno.«
»Obravnava medvrstniškega nasilja med mladimi je ena izmed prednostnih nalog ministrstva, policije in vlade.«
»Težava nastane, ko mladostniki izkusijo, da je vpliv na druge mogoče dosegati z medvrstniškim nasiljem.«
»Obžalujem medvrstniško nasilje, do katerega je prišlo, in sem nad njim zaskrbljen. Takšnega dogajanja v šolah si ne želimo.«
»Nihče ne sme nikjer izvajati kakršnega koli nasilja nad vami.«
»Ne verjamem, da smo mi kakorkoli zmožni popolnoma odpraviti medvrstniško nasilje. Ampak že če ga zmanjšamo, že če se trudimo s preventivnimi aktivnostmi vzgajati drugačen duh med mladimi.«
»Glede na indikatorje so bili takšni rezultati pričakovani. Nič me ni presenetilo. Podatki jasno nakazujejo trend: medvrstniko nasilje je prisotno, ni izolirana težava le nekaterih učencev.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju